Jego kudłata mość Kiopek

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKatarzyna Buczek

Jego kudłata mość Kiopek

Spektakl dla dzieci w wieku 5-7 lat. Bohaterami są ulubiony pies Stanisława Augusta – Kiopek oraz nadworny Paź. Wraz z nimi wędrujemy przez Apartamenty Królewskie w warszawskim Zamku, by w końcu trafić do Sali Audiencjonalnej, w której, jak wieść niesie, „jego kudłata mość” zwykł kłaść się na tronie.

W czasie spaceru dowiemy się wielu ciekawostek o życiu codziennym dworu, poznamy mieszkańców i gości Zamku, usłyszymy, jak wielkie znaczenie miała w XVIII wieku etykieta. A nawet nauczymy się jej podstawowych zasad!

Spektakl może być nie tylko pierwszym kontaktem młodych widzów z muzeum i historią, a co za tym idzie przygotowaniem do aktywnego uczestnictwa w kulturze, ale też dobrym wstępem do prowadzonych w szkole rozmów o królu i jego dworzanach, zasadach zachowania, czyli etykiecie, a także o zwierzętach domowych i opiece nad nimi. Widzowie są współtwórcami wydarzenia, pomagając Paziowi w odszukiwaniu psa, który nieustannie zawierusza się w przepastnych zamkowych przestrzeniach. Dzieci, podsuwając pomysły, gdzie mógł się schować przebiegły uciekinier, poznają Zamek Królewski i jego tajemnice.

Scenariusz – Katarzyna Buczek

Reżyseria – Alina Więckiewicz

Projekt i wykonanie  lalki – Alina Więckiewicz, Aleksandra Wiśniewska

Występują  – Alina Więckiewicz i Kiopek

Możliwość komentowania jest wyłączona.