Katarzyna BuczekKatarzyna Buczek

Katarzyna Buczek – wykładowca

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (polonistyka i pedagogika), doktor nauk humanistycznych i adiunkt w Katedrze Historii Oświaty i Wychowania (Wydział Pedagogiczny UW); autorka książki Hugo Kołłątaj i edukacja oraz edycji dzieła Franciszka Fénelona O wychowaniu młodzieży płci żeńskiej; szczególnie interesuje się historią doby staropolskiej i oświecenia oraz edukacją w XX wieku.
Od dwudziestu lat współpracuje z Zamkiem Królewskim – prowadzi lekcje muzealne, opowiada legendy, pisze opowiadania dla dzieci związane z ekspozycją i historią zamkową. Czasem szyje Bazyliszki. Raz w miesiącu przygotowuje i prowadzi Zamkowe Spotkania Literackie, poświęcone znanym i mniej znanym pisarzom, stylom i epokom literackim. Popularyzując wiedzę o literaturze i historii współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku.
Czas wolny najchętniej spędza wędrując po nieznanych, tajemniczych i niedostępnych miejscach na kresach Rzeczypospolitej – od Inflant po Dzikie Pola (ostatnio odwiedziła Raszków i Wąwóz Horpyny – niestety nie zastała gospodyni).


Deprecated: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/atlanti/public_html/wp-includes/functions.php on line 5411

Możliwość komentowania została wyłączona.