Pałac Pod Blachą i jego mieszkańcy

Pałac Pod Blachą i jego mieszkańcy (gimnazjum, liceum)

Lekcja poświęcona osobie księcia Józefa Poniatowskiego i dziejom pałacu Pod Blachą (od XVII-wiecznej kamienicy do dzisiaj). Na tle wydarzeń epoki napoleońskiej uczniowie poznają historię pałacu i życie co­dzienne jego właścicieli, mieszkańców i bywalców – wybitnych przedstawicieli życia politycznego Księstwa Warszawskiego i Europy. Lekcji towarzyszy spektakl Ploteczki spod Blachy, oparty na fragmentach Pamiętników Anny z Tyszkiewiczów Potockiej-Wąsowiczowej. Anetka, jak ją potocznie nazywano, była siostrzenicą księcia Józefa Poniatowskiego, uczestniczką wielu ciekawych wydarzeń przełomu XVIII i XIX wieku.

Spodziewane efekty

Uczniowie potrafią wskazać zmieniające się funkcje pałacu Pod Blachą i wyjaśnić genezę jego nazwy. Rozumieją wyjątkową rolę, jaką pałac odgrywał w okresie Księstwa Warszawskiego.


Deprecated: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/atlanti/public_html/wp-includes/functions.php on line 5411

Możliwość komentowania została wyłączona.