Orient – kultura i obyczaje

Orient – kultura i obyczaje (gimnazjum, liceum)

W pałacu Pod Blachą znajduje się jedna z największych na świecie kolekcji kobierców wschodnich. Dzięki niej możemy przybliżyć uczniom bogactwo kultury Bliskiego Wschodu. Poznają oni symbolikę sztuki islamu. Dowiadują się, jak wyglądało życie codzienne i zwyczaje mieszkańców oraz co fascynowało Europejczyków w świecie Orientu. Lekcji towarzyszy 45-minutowy spektakl oparty na XIV-wiecznej Księdze Papugi, uzupełniony wierszami poetów złotego wieku kultury perskiej – Hafiza, Omara Chajjama i Rumiego. Przedstawienie w przystępny sposób wprowadza widzów w świat kultury Bliskiego Wschodu, w którym wyrafinowany estetyzm i bujne życie intelektualne szły w parze z umiłowaniem życia i jego uciech.

Spodziewane efekty

Uczniowie potrafią wskazać wpływy kultury arabskiej i perskiej na świat Zachodu. Rozumieją fascynację pisarzy i artystów europejskich kulturą Orientu (Goethe, Mickiewicz).


Deprecated: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/atlanti/public_html/wp-includes/functions.php on line 5411

Możliwość komentowania została wyłączona.