Zamek

Twój Zamek

Początki Zamku giną w pomroce dziejów, pierwsze wzmianki pochodzą dopiero z XIV wieku. Był rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, administracyjnym i kulturalnym centrum kraju. Od września 1939 roku, przez niemal 40 lat, wschodnią ścianę placu Zamkowego zamykały ruiny. Budowla odrodziła się w 1984 roku. Dziś jej właścicielem i głównym użytkownikiem jest już nie wąska elita, a społeczeństwo. Czyli my.

Zwany oficjalnie Pomnikiem Historii i Kultury, powinien być kojarzony z historią – żywą, jak daleko ta historia by nie sięgała – i kulturą – przystępną, jak wyszukana ta kultura by nie była.

I to jest celem istnienia Zamku Atlantis. Zadaniem Atlantisu jest przybliżanie Państwu zamkowej kultury, a zadaniem Zamku – czynienie historii żywą.

Dział Oświatowy, w ciągu niemal 30 lat istnienia (tak!), przygotował około 100 wariantów aktywnych spotkań z zamkowymi salami i ich przeszłością. Znacznej części tych spotkań towarzyszą spektakle, których opis znajduje się w linku REPERTUAR. A jak mogą wyglądać Państwa spotkania z historią – o tym opowiadamy poniżej.

Zapraszamy zatem serdecznie do wehikułu czasu! Jesteśmy przekonani, że nie będą Państwo żałować.

 

Spis lekcji muzealnych


Deprecated: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/atlanti/public_html/wp-includes/functions.php on line 5411

Dodaj komentarz