Tegoroczne nowości

      Szanowni Państwo, Drodzy Internauci,

      Dział Oświatowy Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Teatr Atlantis zapraszają Państwa do skorzystania z niezwykłej oferty kulturalno-edukacyjnej. W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i profesjonalne przygotowanie, stworzyliśmy lekcje muzealne wzbogacone o przedstawienia teatralno-muzyczne. Nasz program artystyczny prezentujemy w wyjątkowej przestrzeni, w komnatach Zamku Królewskiego w Warszawie, najbardziej rozpoznawalnym i reprezentacyjnym gmachu stolicy. Oferta skierowana jest, przede wszystkim, do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz liceów. Lekcje muzealne skonstruowane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową przyjętą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Specyficzny charakter naszym spotkaniom dodaje oprawa artystyczna. To niezwykłe spotkania z kulturą, podług znanej maksymy – nauka przez zabawę. Zapraszamy dzieci, młodzież, a także dorosłych do wspólnego obcowania ze sztuką. W pięknym otoczeniu, w strojach i kostiumach z minionych epok, przy dźwiękach muzyki dawnej i z poszanowaniem dla kultury słowa mówionego, przedstawimy wybrane przez Państwa tematy.

Wszystkie szczegóły dotyczące naszego projektu, tematów lekcji muzealnych oraz sposobu rezerwacji, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.zamekatlantis.pl

A nowości sezonu 2012/13 przybliża w specjalnym liście Jagoda Pietryszyn, szefowa Działu Oświatowego Zamku:

    Szanowni Państwo,

    z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego mam niezmierną  przyjemność zaprosić uczniów oraz Państwa do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej Zamku Królewskiego w Warszawie. Jak co roku przygotowaliśmy ją w odniesieniu do obowiązującej podstawy programowej przyjętej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

TEGOROCZNE NOWOŚCI

Dla szkół podstawowych:

Przygody Sindbada – spektakl na motywach baśni Przygody Sindbada Żeglarza Bolesława Leśmiana (dla dzieci od 6 do 8 lat)

Dla gimnazjów:

Filozofia dla niezaawansowanych (dla wszystkich klas)

Dla szkół ponadgimnazjalnych:

Zajęcia poświecone historii XX wieku (dla klas I).

Pragniemy zwrócić uwagę Państwa, że część tematów znajdujących się w ofercie Zamku dla szkół ponadgimnazjalnych można realizować w ramach wątków tematycznych zgodnych z nową podstawą programową.

Jesienią tego roku w Zamku Królewskim oraz w Muzeum Narodowym w Warszawie zostanie otwarta wystawa Europa Jagellonica 1386–1572. Sztuka i kultura w Europie Środkowej za czasów dynastii Jagiellonów, która jest ilustracją blisko 200 lat obecności Jagiellonów na polskim tronie i która przypomina złoty okres w dziejach państwa polskiego. W Zamku proponujemy następujące zajęcia:

 

Dla szkół podstawowych:

Zaginiona szkatułka królowej Bony (dla dzieci od 6 do 7 lat)

Opowieści Stańczyka (dla uczniów klas 3 i 4)

Dwór Jagiellonów (dla uczniów klas 5 i 6)

 

Dla szkół ponadpodstawowych:

Dwór Jagiellonów – zajęcia połączone ze spektaklem Na jagiellońskim dworze Przedstawienie Odprawa posłów greckich Jana Kochanowskiego

W roku 2013 przypada 250. rocznica urodzin i 200. rocznica śmierci księcia Józefa Poniatowskiego. W związku z tym przypominamy, że w ofercie Zamku znajdują się tematy poświęcone księciu Józefowi i dziejom Księstwa Warszawskiego:

 Wielkie nadzieje w małym państwie

 Pałac Pod Blachą i jego mieszkańcy

Zgłoszenia przyjmujemy przez cały rok szkolny i realizujemy według kolejności napływania. Czas oczekiwania na termin lekcji zależy od zainteresowania tematem.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę i zapraszamy do Zamku.

                                                                       Jagoda Pietryszyn

                                                                       Kierownik Działu Oświatowego

                                                                       Zamku Królewskiego w Warszawie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.