Stanisław BanasiukStanisław Banasiuk

Stanisław BanasiukStanisław Banasiuk – aktor

Mój ukochany zawód uprawiam nieprzerwanie od ukończenia warszawskiej PWST w 1975 roku. Na dyplomie „magistra sztuki – aktora dramatycznego” podpisali się Andrzej Łapicki i Tadeusz Łomnicki. To namaszczenie do dziś działa jako motywator, stymulator czy inny wyzwalacz…  Zostałem bowiem „młodym zdolnym”.

Przez osiem lat brylowałem we Wrocławiu (Teatr Polski, potem Współczesny), byłem na festiwalach w Irlandii, Hiszpanii, Grecji i Niemczech. Następnie przez lat dziesięć Narodowy – ale już w Warszawie (podróże do Odessy, Moskwy, Bratysławy, Pragi). W końcu przyszedł wyjazd do Londynu z zamierzeniami innymi, niż teatralne (za chlebem dla trójki dzieci). Ale i tam grałem na scenie (w dwa lata 10 premier za prawdziwe pieniądze). Nikt mnie w Polsce nie prześladował, więc ochoczo wróciłem, w przeciwieństwie do wielu, których też nikt nie prześladował, ale gdy prześladowcy odeszli – nie wrócili.

Po powrocie z Anglii jestem aktorem niezależnym, ale nie bezrobotnym. Grałem w stołecznej Komedii, Adekwatnym, Syrenie, nadto nieprzerwanie i z nieustającą satysfakcją – w Zamku Atlantis. Bo wciąż jestem zdolny, ale za to młodszy.

A co zagrałem…? Zapraszam na pl.wikipedia.org i www.filmpolski.pl


Deprecated: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/atlanti/public_html/wp-includes/functions.php on line 5411

Możliwość komentowania została wyłączona.