Aldona OrmanAldona Orman


Aldona Orman – aktorka

Absolwentka PWST we Wrocławiu (1991), debiutowała już w 1989 (Marfa Jegorowna Babakina w Iwanowie Czechowa, Teatr Polski, Wrocław). Zaledwie miesiąc po otrzymaniu dyplomu aktorskiego rozpoczęła karierę w Niemczech (Monachium – Theater Labor, Werkstatt Theater, Pathos-Transport Theater). Szczególny sukces odniosła w Modernes Theater śpiewając niemieckie przeboje lat 60.

Jeszcze pod koniec lat 90. żyła między Niemcami a Polską (serial TV Życie jak poker), w końcu dołączyła do zespołu Teatru Kwadrat w Warszawie (Panna Tipdale w Nie teraz kochanie, Panna Jane w Oknie na parlament, Colombina w Słudze dwóch panów,  Jane w Dekoratorze).

Telewidzom znana jest z seriali Klan, Plebania, Glina, Trędowata, Pierwsza miłość, Przeznaczenie. Obecnie gra w Barwach szczęścia i Ja to mam szczęście!.

Z wielką pasją spełnia się również w roli mamy. Zafascynowana krajobrazami i kulturą Azji nawet w najdalszą podróż zabiera ze sobą córkę. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne, szczególnie przeznaczone dla dzieci.

W Zamku Atlantis występuje gościnnie jako Podstolina w Fircyku w zalotach.

Więcej informacji – www.aldonaorman.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.